Homepage aktuality 419-legendarni-toystory-odesel

31.12.2014 Legendární Toystory odešel

TOYSTORY , globálně známý býk CRI, zemřel tento měsíc ve věku 13-ti let poté, co vyprodukoval více než 2,4 milionu inseminačních dávek a tak velmi pozitivně ovlivnil populaci holštýna po celém světě.
"Smrt tohoto býka ,znamená konec patrně historicky nejplodnějšího plemeníka ," říká Keith Heikes, Genex Chief Operating Officer. "Tento býk byl jedinečný z mnoha důvodů."
TOYSTORY se narodil v Mystic Valley Dairy u Sauk City ve Wisconsinu, v květnu 2001. Býk debutoval na svých dcerách v listopadu 2005, TOYSTORY od počátku přitahoval chovatele výbornou produkcí, plodností a exteriérem. Jeho dcery byly pro chovatele zajímavé nejen ekonomicky , ale také se úspěšně prosadily na přehlídkách po celém světě.
Kromě svých vynikajících genetických vlastností, byl temperamentní TOYSTORY doslova posedlý neuvěřitelnou produkcí spermatu. V dubnu 2009, se připojil k elitní skupině býků – milionářů, aby v květnu 2011 překročil hranici dosavadního leadera v produkci id a to 1.767.000 jednotek, kterou měl na kontě holandský býk Sunny Boy. Do května 2012, TOYSTORY vyprodukoval pozoruhodné 2 miliony id. V době svého úmrtí, TOYSTORY završil produkci na konečných 2.415.000 inseminačních dávek.
"Za svůj život, TOYSTORY dosáhl takové úrovně produkce spermatu, jaká se už patrně nikdy nebude opakovat," poznamenává Heikes. "S genetickým pokrokem, kterého dnes dosahujeme, zejména díky genomické selekci, je velmi pravděpodobné, že žádný jiný býk v budoucnu již nepřekoná jeho rekord." Zatímco příběh TOYSTORYho dnes končí, jeho odkaz žije dál díky obrovskému počtu potomků a zbývající dávky; se stále prodávají do více než 50-ti zemí světa.
"TOYSTORY - dosáhl celkem 2.415.000 vyprodukovaných id díky své vynikající plemenné hodnotě a nadprůměrné vlastní plodnosti. Byl to skutečně neuvěřitelný příběh jednoho býka," poznamenává Heikes.


Zpět na výpis aktualit